Akcja Renowacja!

Zapraszamy wszystkich sympatyków „Głodówki” do współpracy przy projekcie Akcja Renowacja, w którym stworzymy w lesie nad schroniskiem nowe miejsce na obozy harcerskie i odnowimy kaplicę Betlejemskiego Światła Pokoju. Akcja Renowacja odbędzie się w weekend 26-27 IX ale prace renowacyjne potrwają do VI 2021 więc jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas w innym terminie też prosimy o kontakt. Można przyjechać samemu i ze znajomymi – wszyscy są mile widziani.

Jak będzie wyglądać Akcja Renowacja?

Chętne osoby przyjeżdżają w piątek. Czeka na nie nocleg w naszym harcerskim schronisku. W sobotę od 10 do 18 pracują na rzecz „Głodówki” (ranne ptaszki zdążą jeszcze pójść zobaczyć niesamowity widok z Rusinowej Polany). O godzinie 18.00 czekać na chętnych bezpłatne szkolenie “EkoGromady” prowadzone przez Magdalenę Noszczyk.
Wieczorem będzie możliwość wspólnego spędzenia czasu przy ognisku. Niedziela jest dniem dla Was – możecie pójść na dłuższą wędrówkę dołączając do akcji “Patrole Ludzi Gór” z darmowym noclegiem za sprzątanie szlaków a potem zrelaksować się w schronisku. Oczywiście w sobotę głodować nie będziecie – przygotujemy dla Was pyszne jedzenie!

Jakie mamy dalsze plany?

Wrzesień-październik 2020:
Chcemy wybudować podesty ziemne, aby wyrównać teren i przygotować go pod namioty i przyczepy kempingowe, aby już przyszłej wiosny 100 osób mogło budzić się w swoim namiocie w pięknym widokiem na Tatry. Chcielibyśmy również zaimpregnować już istniejące drewniane konstrukcje takie jak tarasy, ściany, ławy, huśtawki i inne.
Najważniejszym jednak zadaniem na ten czas jest odnowienie kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, aby już w grudniu bezpiecznie mogło odbyć się tam przekazanie Światła.
Kwiecień – czerwiec 2021:
Naszym celem na ten czas jest zadbanie o drewniane podesty pod namioty – wymienienie podpór, montaż balustrad, aby organizowane na „Głodówce” obozy były bezpieczne. Na deszczowe dni suche przejścia w lesie zapewnią nam z kolei tworzone ścieżki sensoryczne. Chcielibyśmy również stworzyć hamakowisko – „hotel” z milionem gwiazdek dla 50 osób.
Na ten moment zarówno dla ekipy „Głodówki”, jak i dla mieszkańców Brzegów najważniejszym zadaniem jest renowacja kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju. To miejsce jest ważne tak dla harcerzy, jak i dla mieszkańców Brzegów, którzy pomagają w renowacji.

Sami nie damy rady!

Potrzebujemy Waszego wsparcia. Każda godzina przepracowana na rzecz Schroniska „Głodówka” jest niezwykle ważna i cenna. Wspólnie możemy sprawić, że to wspaniałe miejsce w sercu Tatr będzie prawdziwym Domem Harcerzy.
Może akurat szukacie pola służby dla Waszej drużyny wędrowniczej lub środowiska. Jeżeli tak, to odpowiedzcie na nasze potrzeby i pomóżcie nam sprawić, aby „Głodówka” mogła nadal się rozwijać. Dołóżcie swoją cegiełkę do naszego wspólnego harcerskiego domu.
Pamiętajcie też, że „Głodówka” zaprasza Was także na biwaki, obozy i zimowiska. Zaplanujcie już dziś wyjazd hufca, szczepu czy drużyny do miejsca z najpiękniejszym widokiem na Tatry!
Mam nadzieję, że spotkamy się na Akcji Renowacji, albo podczas biwaku i będziemy mogli porozmawiać o pomysłach i planach na rozwój „Głodówki”. Może macie jakieś pomysły?
Do zobaczenia na tatrzańskim szlaku!

Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/1658801917618068

Łukasz Dragosz
Prezes Zarządu