Zloty ekologiczne – obozy dla szkół za 0 zł

Nawiązując do akcji „Patrole Ludzi Gór” z nagrodami w schroniskach za sprzątanie po szlakach wprowadzamy ofertę obozów dla szkół na bazie harcerskich doświadczeń z darmowym noclegiem w namiotach w formie zlotu ekologicznego szkoły z prostą zasadą śmieci za nocleg w namiotach.

Poza woreczkami i rękawiczkami do sprzątania możemy udostępnić darmowe materiały edukacyjne oraz zawodowych i amatorskich przewodników po Tatrzańskim Parku Narodowym, Gorcach i Spiszu. Pomożemy też z logistyką polecając usługi transportowe, wynajmując rowery czy własny transport do 6 osób.

Do akcji zainspirował nas komentarz jednej z fanek na fanpage Tatromaniak:

„Nie wiem czy jeszcze trwają takie akcje, ale jakieś 15 lat temu, szkoły organizowały w Beskidach zloty ekologiczne. Mianowicie polegały na tym, że grupa chętnych uczniów wraz z opiekunem wychodzili na szlaki z workami na śmieci i czyścili trasy . Miejscem zbiórki były szkoły, co roku inne. Na miejscu konkursy, posiłki i dobra zabawa. Imprezy na mniej wiecej 300- 400 osób. Piękne to były czasy. I od tego czasu jak wyruszam w góry to zawsze mam jednorazówkę jakby ktoś coś „upuścił”. Warto uczyć takiego zachowania młodych ludzi, bo to się zapamiętuje, tak jak witanie się na szlaku”

Standardowa oferta na obozy to:

 

Nocleg zew. 0 – 10 zł:

Namioty harcerskie – 10 zł 0 zł
Łazienki wew. / zew. – 10 zł

Nocleg wew. 35 – 50 zł:

Pokoje ze śpiworem – 35 zł
Pokoje z łazienką – 50 zł

Wyżywienie 30 zł:

Śniadanie – 8 zł
Kolacja – 10 zł
Obiad – 12 zł